Anjelika Akbar tuşlara GEA için dokunuyor.

Anjelika Akbar tuşlara GEA için dokunuyor.

GEA Arama Kurtarma ekibi deprem tatbikat alanı inşaatı yararına yapılacak konser için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor.

GEA, 21 yıldır ulusal ve uluslararası doğal felaketlerde gönüllü olarak çalışıyor. Dünyanın dört bir köşesinde en zorlu enkazlara enkısa zamanda ulaşmaya ve enkaz altında kalmışfelaketzedeleri hayata döndürmeye çabaıyorlar. Uluslararası platformda asıl dikkat çeken ise gönüllülerden oluşan ekibin dünyanın her bölgesine en kısa zamanda ulaşması.

GEA Genel Koordinatörü Sosyolog Umut Dinçşahin’e neden Anjelika Akbar diye sorduğumuzda aldığımız cevap şöyle:
“İlham kaynağımız aynı!
GEA gönüllüleri olarak dünyanın değişik ülkelerinde yaptığımız kurtarma çalışmalarında ve insani yardım çalışmalarında derin bir içsel tecrübe yaşıyoruz. Sanatın derin ilhamı hassas ruhların tecrübelerini ifade etmede çok kıymetli. Anjelika Akbarın müziği yaşam ve ölümle sürekli karşı karşıya kalan bizler için yaşamın anlamı ve içerikle gerçek bir buluşma. Müziği hem naif ve bir o kadar da güçlü Afetlerde ve Zor zamanlarda Anjelika akbarın sanatsal ilhamı mücadele etme konusunda bize destek oluyor.Kendisine katkılarından dolayı teşekkürlerimizi iletiyoruz.”

GEA Eğitim Koordinasyon Operasyon Merkezi’nde ulusal ve uluslararası eğitim ve tatbikatlar yapılacak. Bu konser için bilet alan herkes ekibin ilhamına ortak olacak. Hatta belki kurtarılmayı bekleyen bir cana daha ulaşacak.”

Bu görkemli konsere tüm dostlarımızı bekliyoruz.

Atatürk Kültür Merkezi, Yunus Emre Salonu
26 Mart 2016 Cumartesi, Saat: 20:30

ANJELIKA AKBAR:
400’den fazla bestesi bulunan Anjelika Akbar 2,5 yaşında nota biliyor ve piyano çalabiliyordu. 4 yaşında Moskova Çaikovsky Devlet Konservatuvarı öğretim üyelerinin dikkatini çekti ve konservatuar bünyesindeki harika çocukların okuduğu okula kabul edildi.Albümleri:
1993 yılında Türk Vatandaşlığına geçen Anjelika Akbar’ın 10 tane albüm çalışması vardır.
1999 Kendi prelütlerinden oluşan ilk albümü ‘’Su’
2002 Vivaldi ‘’Dört Mevsim‘’ keman konçertolarının dünyada ilk kez solo piyano uyarlaması. Sony Music International etiketiyle çıktı ve Sony Classical kataloğuna girerek, bu katalogdaki ilk Türk Klasik Müzik albümü oldu.
2002 “Bir’den Bir’e”
2003 Bach’ın eserlerini Doğu enstrümanları ile harmanladığı ‘’Bach A L’Oriantale‘’
2005 ‘’Bir Yudum Su‘’
2009 “Raindrops by Anjelika”
2010 “İçimdeki Türkiyem”
2011 Şubat “Likafoni”
2011 Kasım “Beni Unutma Orijinal Film Müzikleri”

Kategoriler: Gençler , Uncategorized