GEA Sanat ve Gönüllü Eylemi biraraya getirdi.

GEA Sanat ve Gönüllü Eylemi biraraya getirdi.

Anjelika Akbar’ın GEA arama kurtarma ekibinin simülasyon alanı için tuşlara dokunduğu konser, sanatseverlerin büyük coşkusuna tanık oldu.

Aktiffelsefe’nin organizasyonu ile Atatürk Kültür Merkezin de gerçekleşen konser öncesinde Yıldız Teknik Üniversitesi mimarlık Fakültesinin simülasyon alanı için hazırladığı proje sergisi büyük ilgi topladı. Aktiffelsefe Ege Bölge Yöneticileri ve 500 kadar dinleyici , katıldılar.
Konserin başlangıcında, Yıldız Teknik Üniverisitesi Mimarlık Fakültesinden Doç Dr.Nilgün Çolpan Erkan Gea arama kurtarma simülasyon alanı projesi hakkında bilgi verdi.

Aktiffelsefe adına konuşma yapan tum şubeler Halkla İlişkiler Sorumlusu Emel Tokuyan “27 yıldır gönüllü üyelerimizle, felsefe-kültür-gönüllülük alanlarında 12 ilde 19 şube ve temsilcilikle 16 bin faaliyet yaparak 700 binin üstünde kişiye ulaştık. Yurt içinde ve uluslar arası alanda arama-kurtarma ekibimiz GEA 43 afette bulunarak, arama kurtarma tıbbı ve insani yardım vererek gururumuz oldu. Bu gecede yanımızda olan tüm dostlarımıza, Anjelika Akbar Hanımefendiye ve Yıldız Teknik Üniveristesi Mimarlık Fakültesine, teşekkürlerimizi sunuyoruz.Şu anda Japonya’da Peace Wind Japan ekibine eğitim vermekte olan GEA Arama Kurtarma Grup Koordinatörümüz Umut Dinçşahin selamlarını ilettiler. Bilgeliğe duyduğumuz aşkla, öğrenme, araştırma ve uygulama ile daha iyi insan daha güzel dünyaya doğru adımlar atmaya devam edeceğiz” dıyerek 28 martta saat 19.30 da tüm ege şubelerinde gerçekleşecek felsefe semineri tanıtımına davet etti.
2,5 yaşında nota bilen 4 yaşında Çaiskovky Devlet Konservatuarına başlayan ve 400 den fazla bestesi olan Anjelika Akbar gece boyunca sevenlerine müzik ziyafeti çekti.Love, Uzun ince bir yoldayım, Haydar Haydar, Yine bir Gülnihal, Circle of Love gibi bir çok eser dinleyicileri büyüledi.Türkiye aşığı olan ve İzmir’i ayrı sevdiğini belirten Anjelika Akbar İzmirli dinleyicileri ile olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Kategoriler: Genel
Etiketler: , , ,