GEA Bursa ekibi köy okullarına ulaşmaya devam ediyor!

GEA Bursa ekibi köy okullarına ulaşmaya devam ediyor!

GEA Bursa ekibinin “Okul Onların, Gelecek Hepimizin” sloganıyla sürdürdüğü ve tamamı Bursa’nın dağ köylerinde gerçekleşen sosyal kampanyalarının son durağı, Keles’in Harmandemirci Köyü oldu.

33 gönüllüyle 18 Ocak Cumartesi günü gerçekleştirilen etkinliğin hazırlıkları yaklaşık 1 aydır devam ediyordu. Harmandemirci Köyü Abdullah Akça İlköğretim Okulu’na kitaplık kurma çalışmalarının yanında Anne-Baba ve Diş eğitimi ile okulun diğer lojistik ihtiyaçlarının tamamlanması çalışmaları yer aldı.

Yaklaşık 80 öğrenci ve yine yaklaşık 80 velinin katılımıyla gerçekleştirilen eğitimler iki ayrı salonda gerçekleştirildi. Anne-babalara yönelik olarak küçük skeçlerle zenginleştirilmiş “Mutlu Çocuk Yetiştirme Sanatı” eğitimi ve bir başka salonda öğrencilerle küçük bir tiyatro eşliğinde Diş Eğitimi ve ardından diş muayeneleri gerçekleştirildi ve diş fırçaları ile diş macunları dağıtıldı.
3 ayrı sınıfa kurulan kitaplıklarla birlikte 554 kitap ve birtakım kırtasiye malzemesi okulun öğretmenlerine teslim edildi. Sınıflar için kornişler takıldı ve okulun perdeleri yenilendi. Birtakım elektrik arızaları ve aydınlatma konusunda düzenlemeler yapıldı.

Yaklaşık 5 saat boyunca birlikte olunan köylülerin sıcak karşılamalarıyla birlikte Okul Müdürü Sayın Mustafa Bulut teşekkürlerini iletirken “Yalnız olmadığımızı hissettik. Gönüllü yardımlarınız herkese örnek oldu.” diye belirtti.
Aktiffelsefe Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karadayı;”Bu kampanyada emeği geçen tüm destekçilerimize ve gönüllülerimize teşekkür ediyor ve gönülden tebrik ediyoruz.
8 yıldır sürdürdüğümüz bu etkinliklere devam ediyoruz ve daha pek çok köy okulumuzda aynı sloganla hareket etmeye devam edeceğiz .” dedi.

Etkinlik linki için

http://bursa.aktiffelsefe.org/2014/01/okul-onlarin-gelecek-hepimizin-15-harmandemirci-koyu/

Kategoriler: Genel , Okul Onarımı
Etiketler: , , ,