INSARAG Takım Liderleri Toplantısı

INSARAG Takım Liderleri Toplantısı

INSARAG Takım Liderleri Toplantısı

2014 yılı INSARAG takım liderleri toplantısı Katar’ın başkenti Doha’da 21-24 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

Katar Sivil Savunma ekibinin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya GEA Arama Kurtarma Ekibini temsil etmek üzere Kadir Erkan ve Harun Markopcuoğlu katıldı.

37 ülkeden toplam 140 katılımcı ile gerçekleştirilen toplantıda, 2013-2014 yılı INSARAG faaliyetleri, 2015 yılında yayınlanacak INSARAG rehberi ve arama kurtarma çalışmalarında kullanılabilecek yeni teknolojilerin tanıtımı yapıldı.

Bu yıl ki toplantının ağırlığı 2015 yılında yayınlanması planlanan ve arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarında kaynak doküman olarak kullandığı INSARAG rehberinin yeni sürümüydü. Toplantının ikinci gününde dört bölümden oluşan bu rehberin tanıtım sunumları gerçekleştirildi. Daha sonra bu rehberin çalışma guruplarının liderliğinde rehberin geliştirilmesi için takım liderlerinin katılımı ile çalıştaylar gerçekleştirildi. Bu çalıştaylardan çıkan sonuçlar doğrultusunda rehberin tamamlanarak 2015 yılı başında yayınlanması hedeflenmektedir.

Kategoriler: Eğitimler , Genel
Etiketler: ,